עמוד ראשי     |      הוסף אתר     |      אודות     |      צור קשר    |      פרסם באתר      ישנם 162 אתרים מאונדקסים

אובדן שיער מתיחתי

בשנים האחרונות מופיעות על מסכי הטלוויזיה והקולנוע יותר ויותר כוכבות עם שיער חלק, ארוך ושופע, באחידות מעוררת השתאות. הסיבה לשדרוג המרשים בשיערן של נשים ממוצאים אתניים שונים ומגוונים היא הפופולריות ההולכת וגדלה של תחום תוספות השיער.

הפופולריות הזו מביאה נשים רבות, גם כאלה שאינן נמצאות באור הזרקורים, למכונים לשזירה, הלחמה והארכת שיער, כדי להוסיף לשיער הטבעי נפח ואורך שאינם קיימים בו.

ואולם אליה וקוץ בה; מתברר שתוספות השיער, שנועדו לתת מענה לבעיות של שיער דליל, מסולסל או חלש, מסבות לשיער הטבעי נזקים משמעותיים בטווח הארוך.

באחרונה נודע על כוכבות לא מעטות, בהן נעמי קמפבל, בריטני ספירס וטיירה בנקס, ששימוש ארוך שנים בתוספות שיער גרם להן לאבד את שיערן הטבעי ויצר קרחות בקרקפתן.

אובדן שיער כתוצאה ממתיחה - איך זה קורה?

תוספות השיער מתחברות לשיער הטבעי - בין אם באמצעות קשירה, הדבקה או הלחמה - ומעניקות לו אורך, מרקם או נפח. ואולם השיער הטבעי משלם מחיר יקר על המשקל העודף שהוא נושא איתו. אף על פי שהתוספת עשויה משיער אמיתי ואיכותי, לאורך זמן היא מכבידה על השיער הטבעי וגורמת לו להימתח ואף לנשור.

כאשר מדובר בהרגל של שנים ארוכות, ההשפעה עלולה להיות הרסנית, בפרט באיזורים בקרקפת בהם השיער חלש יותר – בעיקר בצדדים ובקו המצח. לאחר שנים של נשירת שיער, השיער מפסיק לצמוח במקומות אלה, וכך נוצר מצב אבסורדי המחייב המשך השימוש בתוספות השיער, למרות הנזק הקבוע שהן מסבות. לא מדובר רק בנשירה המתרחשת אצל נשים, אלא גם על נשירת שיער אצל גברים. הרי גם להם מותר שיער ארוך, לא?

חשוב לציין כי אובדן שיער מתיחתי, כשמו כן הוא, ויכול להיגרם כתוצאה מכל מתיחה קבועה ומוגזמת של השיער, לאו דווקא משימוש בתוספות. גם איסוף השיער לאורך שנים בזנב סוס או בצמה יכול ליצור את אותו אפקט בדיוק, במיוחד אם השיער חלש ודק מטבעו. משיכת השיער בחוזקה (גם רולים לשיער יכולים לגרום לכך) גורמת לאיבוד שיער מסביב לאזורים המתוחים.

דרכי מניעה וטיפול - איך לשמור על השיער?

ההתמודדות הטובה ביותר היא כמובן מניעה. גם שיער בריא וחזק נחלש ונושר לאחר שנים של מתיחה, ולכן מומלץ להימנע מתסרוקות שמושכות את השיער. מתברר שגם מתיחה קלה - באמצעות סיכה או אפילו עם היד – גורמת לנשירת שיער במקום שנמתח שוב ושוב. במיוחד חשוב להימנע מאיסוף השיער בלילה ומשימוש בגומיות, קליפסים וסיכות שמושכים בחוזקה את השיער.

לאחר שנגרם נזק לשיער, יש לנהוג בו בעדינות מרבית: להבריש במברשת רכה בלבד, להימנע משימוש במייבש ולהותיר את השיער משוחרר ולא אסוף. גם החלקה וסלסול של השיער פוגעות בו ולאורך זמן מחלישות את השערה וגורמת לנשירה. 

ואם אינך מעוניינת לוותר על תוספות שיער, למרות הסיכון - חשוב שתבחרי הן במספרה איכותית בעלת מוניטין בתחום והן בשיטה המתאימה ביותר לשיערך. הדבקת תוספות השיער עלולה להזיק לשיער הטבעי ולקרקפת בשל השימוש בכמות גדולה של דבק. מאידך, הארכת שיער באמצעות חרוזים וקשירות גורמת לתלישת השיער הטבעי ולדילולו.  קיראו על גורמים לנשירת שיער.

כיום נוהגים להלחים את השיער הנוסף באמצעות חומרים שונים הבטוחים לשימוש. ואולם גם במקרה זה עומד בעינו הנזק המצטבר שנגרם לשיער הטבעי בשל המשקל העודף של התוספות. מכאן שחשוב להיות עירנית, לבדוק מה מצב השיער הטבעי מפעם לפעם ולהפסיק את השימוש בתוספות מיד עם הופעת סימנים ראשונים של איבוד שיער.

עוד בנושא שיער:  הסרת שיער  |  אסתטיקה  |  התקרחות מוקדית 


חדש באינדקס פרמדיקס:
הפסיכולוג שלי - האינדקס המקוון הנפוץ בישראל
פרופ' ריקי פינצי דותן - עובדת סוציאלית קלינית
אבחון וטיפול בלקויות למידה - מאגרי מידע
מידע על דיכאון - עמותת סהר
פרופסור חיים ראובני - רופא עור מומחה
מדארט - מומחים בהשתלות שיניים
גד רדעי טיפול טבעי מיוחד לכאבי גב וצוואר
ד"ר יעל סגל טרייביש - פסיכיאטרית
קסלר פיטנס - מאמני כושר אישיים
FootLog ישראל
ד"ר אילן טל
מגדלי הים התיכון
העיקר הבריאות - מוצרים רפואיים ועוד
מרג'ין פרוב - סרטן השד בדיקה ואבחון
ד"ר סרגיי ספקטור - מנתח מוח
אוסטאופתיק קליניק - טיפולי אוסטאופתיה
ביוסינתזה - פסיכותרפיה גופנית
בית הרופא מרפאת גסטרו בנגב
חוות דעת רפואית באינטרנט - מומחה ברפואת שיניים
דר שם טוב - מנתח פלסטי לניתוחי אף
שיטת רביב - פיתוח כישורי קשב ולמידה
טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות קיור אקס - Cure-EX
Tamarsmile - ד"ר תמר פינקלשטיין מומחית יישור שיניים
קבוצת מוקד אנוש - סיוע רפואי בשירות אישי
אתר המחקרים הקליניים של ישראל - רפואה באינטרנט

מאמרים אחרונים:
מפת האתר | תקנון