עמוד ראשי     |      הוסף אתר     |      אודות     |      צור קשר    |      פרסם באתר      ישנם 162 אתרים מאונדקסים

הידע הרפואי והתזונתי אשר עומד כיום לרשותנו מראה כי לתזונת השפעה רבה על בריאות האדם. ידע זה נצבר משך שנים באמצעות מחקרים בתחום התזונה, והוא מאפשר לנו מידה רבה יותר של שליטה במצבנו הבריאותי, הוא מגדיל את סיכויינו לחיות חיים בריאים, למנוע מחלות ולהתמודד ביתר קלות עם דיאטה ועם בעיות בריאותיות שונות.

בעקבות טרנד האוכל הבריא שצבר תאוצה בשכבות האוכלוסייה עלה מעמדם של מדעי התזונה, ותחום זה נחשב כיום לחלק ממדעי הבריאות. מדע התזונה מוגדר כמדע שנועד לחקור את המזון ומרכיביו ולבחון את השפעת צריכתם על בריאות האדם.

מדעי התזונה עוסקים בהקניית ידע בתזונת האדם, תזונה קלינית, מזון ומדעי הבריאות. לימודי התזונה נועדו להכשיר בוגרים לעסוק במקצועות התזונה הקלינית, וליישם את הידע שרכשו בטיפול וייעוץ תזונתי, הן עבור אנשים בריאים, והן עבור אילו הסובלים ממחלות המצריכות ייעוץ תזונתי אישי. 

בוגרי הלימודים לרב משתלבים במערכות הבריאות ושירותי הקהילה כתזונאים ודיאטנים, אשר תפקידם להדריך את האוכלוסייה בכל הנוגע לאכילה נכונה, דיאטה ותזונה בריאה, בנוסף ניתן להשתלב בסיום הלימודים בהוראה ומחקר בסקטור האקדמי, או בתעשיות המזון השונות, ובענפי המלונאות והתיירות.

ניתן להירשם ללימודי תזונה בשלושה מסלולים. לימודי תואר אקדמאי במסגרת הפקולטה למדעים, למדעי  הבריאות או מדעי החקלאות. מסלול זה נמשך 3 שנים וכולל לימודים במדעי החיים, מדעים מדויקים, מדעי הטבע ומדעי החברה, ביוטכנולוגיה, מדעי הסביבה, כימיה, ביוכימיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיסיקה ויישומי מחשב, ומגוון קורסים יישומיים במדעי התזונה כמו כימיה וביוכימיה של מזון, אנטומיה ופיסיולוגיה של האדם, גנטיקה, מדעי הצמח, חקלאות מודרנית, מיקרוביולוגיה כללית, ביולוגיה, אבולוציה, מיקרוביולוגיה וסניטציה של מזון, אנליזה של מזון, טכנולוגיה והנדסת מזון, מים בתעשיית המזון, ניהול שירותי מזון, גידול ירקות, איסום תבואות וזרעים ועוד.

למסיימים מוענק תואר ראשון .B.A במדעי התזונה, או .B.Sc בהנדסת מזון, או .B.Sc.Agr בביוכימיה ומדעי המזון. לאחר סיום הלימודים ניתן לעבור הכשרה מקצועית בת ששה חודשים בתזונה קלינית באחד מבתי החולים המוכרים, ולקבל תעודת דיאטן המוענקת מטעם משרד הבריאות.  מסלולי לימודים נוספים הם הלימודים לדיפלומה הנדסאי או לימודי תזונה לתעודה הנמשכים כשנתיים. 

היכן לומדים תזונה?

  • הפקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה ברחובות מציעה מסלול לימודים לתואר בוגר (תואר ראשון) במדעי התזונה, ביוכימיה, מדעי המזון וביוטכנולוגיה בחקלאות, וכן מסלולי לימודים לתואר מוסמך (תואר שני) במדעי התזונה, ביוכימיה ומדעי המזון
  • בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה מציע מסלול לימודים במסגרת תוכנית MAN – תזונה, בריאות והתנהגות, הכוללת לימודי חובה במגמה ולימודי בחירה מחוגים אחרים באוניברסיטה
  • מכללת רידמן מציעה מסלול דו שנתי של לימודי תעודה בתחום התזונה הקלינית הטבעית. המסלול כולל קורסים ברפואה מערבית, תזונה סינית, מבוא לתורת המזון הטבעי, תזונה נבונה, המשנה והרזיה, תזונה אורתומולקולרית, טיפול תזונתי במחלות, סדנאות שטח במשק אורגני וסדנת בישול במטבח הטבעי. בסיום המסלול ניתן להמשיך ללימודי נטורופתיה, ולהתמקצע בתחום של תזונת ילדים ותזונת ספורט
  • החוג למדעי התזונה של המכללה האקדמית תל חי מציע מסלול תלת שנתי לתואר B.Sc
  • המכללה ללימודי תעודה והשתלמויות אחווה מציעה קורס לייצור מוצרי חלב, שיטות טכנולוגיות והבנת תהליכי ייצור עם התמחות בענף המחלבה. הלימודים במכללה מוכרים לתואר B.Ed. במוסדות המציעים לימודים אקדמאים

חדש באינדקס פרמדיקס:
הפסיכולוג שלי - האינדקס המקוון הנפוץ בישראל
פרופ' ריקי פינצי דותן - עובדת סוציאלית קלינית
אבחון וטיפול בלקויות למידה - מאגרי מידע
מידע על דיכאון - עמותת סהר
פרופסור חיים ראובני - רופא עור מומחה
מדארט - מומחים בהשתלות שיניים
גד רדעי טיפול טבעי מיוחד לכאבי גב וצוואר
ד"ר יעל סגל טרייביש - פסיכיאטרית
קסלר פיטנס - מאמני כושר אישיים
FootLog ישראל
ד"ר אילן טל
מגדלי הים התיכון
העיקר הבריאות - מוצרים רפואיים ועוד
מרג'ין פרוב - סרטן השד בדיקה ואבחון
ד"ר סרגיי ספקטור - מנתח מוח
אוסטאופתיק קליניק - טיפולי אוסטאופתיה
ביוסינתזה - פסיכותרפיה גופנית
בית הרופא מרפאת גסטרו בנגב
חוות דעת רפואית באינטרנט - מומחה ברפואת שיניים
דר שם טוב - מנתח פלסטי לניתוחי אף
שיטת רביב - פיתוח כישורי קשב ולמידה
טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות קיור אקס - Cure-EX
Tamarsmile - ד"ר תמר פינקלשטיין מומחית יישור שיניים
קבוצת מוקד אנוש - סיוע רפואי בשירות אישי
אתר המחקרים הקליניים של ישראל - רפואה באינטרנט

מאמרים אחרונים:
מפת האתר | תקנון