עמוד ראשי     |      הוסף אתר     |      אודות     |      צור קשר    |      פרסם באתר      ישנם 162 אתרים מאונדקסים

הראש מגרד? הרגשה שומנית ומציקה בקרקפת? השיער מתחיל לנשור בקצב מוגבר ולא טבעי? כנראה שיש לכם סבוריאה. כאן תוכלו לקרוא אודות הסמפטומים השונים של סבוריאה, ולזהות בעצמכם האם התפרצה אצלכם המחלה.

סבוריאה והתפרצות המחלה

אין דרך חד משמעית לזהות התפרצות של סבוריאה, והזיהוי היחידי הוא לפי הסימפטומים של המחלה. סבוריאה יכולה להתפרץ בתינוקות מגילאי אפס עד שנה, או אצל בוגרים מגיל ההתבגרות עד לשנות הארבעים המוקדמות.

סבוריאה נגרמת כתוצאה ממגוון סיבות, כשהסיבות העיקריות הן תזונה לא נכונה, מחסור בשינה ולחץ. בקרב תינוקות, המחלה מתפרצת כתוצאה מהורמונים העוברים מרחם האם אל התינוק בצורה לא מבוקרת, וגורמים להפרשה לא סדירה של שומן מבלוטות השומן של התינוק.

קיראו עוד על: לידה

סימפטומים מוכרים של סבוריאה בקרקפת

שומניות – סבוריאה עלולה להופיע כהפרשות שומניות בעור הקרקפת או הפנים. צבען של ההפרשות הוא בדרך כלל לבן, ובצורתן הקלה, תופענה ההפרשות כקשקשים.

גירויים וגירודים
– התפרצות המחלה גורמת לגירויים רציניים בעור הגורמים לתחושת אי נוחות מתמדת, ולחשק עז לגרד. הגירוד הינו הפעלה של מנגנון טבעי בגוף השואף לסלק גורם זר וחיצוני לגוף, שבמקרה זה הוא הפרשות השומן הגדולות המצטברות בתוך שורשי השיער, או על הקרקפת עצמה.

אדמומיות – עור שהתפרצה בו המחלה יראה בדרך כלל אדמומי כתוצאה מהגירודים והגירויים של העור.

נשירת שיער – הופעתה של סבוריאה בקרקפת גורמת לנשירה מוגברת של שיער. הנשירה מתרחשת כתוצאה מסתימתן של נקבוביות הקרקפת בחלב, ומסתימה של שורשי השיער. שורשי השיער נפגמים, והשיער עצמו לא מקבל את החומרים הדרושים לו על מנת להתפתח ולצמוח.

קשקשים צהובים ופריחה – אצל תינוקות ניתן לזהות את התפרצות המחלה על ידי הופעתם של קשקשים בצבע צהוב באזורים בעלי בלוטות חלב רבות, המלוות בפריחה באותם האזורים.

קיראו על נשירת שיער בגלל תרופות

טיפולים נהוגים בסבוריאה

ניתן לטפל בסבוריאה במגוון דרכים, אך אין דרך תרופתית הגורמת להיעלמות המחלה לגמרי. הדרך היעילה ביותר בטיפול במחלה זו הוא שימוש לאורך זמן בתכשירי אסתטיקה למיניהם המנקים את הקרקפת לגמרי ומעלימים את החומרים המופרשים על ידי הבלוטות כתוצאה מהופעה אי סדירה של הורמונים.

פעמים רבות, הופעתה של המחלה מקושרת באופן ישיר לתזונה לא נכונה, וניתן לטפל במחלה באמצעות תוספי תזונה למיניהם. ניתן לאכול מזונות העשירים בויטמינים מסוימים החיוניים לתפקוד נכון של בלוטות השומן בגוף, או לבלוע כדורי ויטמינים במינונים מדודים.

הויטמינים החיוניים הם ויטמין B12, B6, וויטמין H. בנוסף, כדאי להוסיף לתפריט היומי שמנים העשירים בחומצות כגון שמן זרעי פתשן או שמן נר הלילה.

ניתן לטפל במחלה על ידי שימוש בצמחים טבעיים. עיסוי הקרקפת בצמחי אלוה ורה, ובקרם ציפורני החתול ינקה את הקרקפת מחומרים בלתי רצויים. ניתן להשתמש גם בתערובת של שומשום, זנגביל ומיץ לימון להמרצת מחזור הדם ולניקוי הרעלים שהצטברו בתאי הקרקפת ובכלי הדם.

למידע נוסף:   התקרחות מוקדית  |  אובדן שיער מתיחתי   |    הסרת שיער


חדש באינדקס פרמדיקס:
הפסיכולוג שלי - האינדקס המקוון הנפוץ בישראל
פרופ' ריקי פינצי דותן - עובדת סוציאלית קלינית
אבחון וטיפול בלקויות למידה - מאגרי מידע
מידע על דיכאון - עמותת סהר
פרופסור חיים ראובני - רופא עור מומחה
מדארט - מומחים בהשתלות שיניים
גד רדעי טיפול טבעי מיוחד לכאבי גב וצוואר
ד"ר יעל סגל טרייביש - פסיכיאטרית
קסלר פיטנס - מאמני כושר אישיים
FootLog ישראל
ד"ר אילן טל
מגדלי הים התיכון
העיקר הבריאות - מוצרים רפואיים ועוד
מרג'ין פרוב - סרטן השד בדיקה ואבחון
ד"ר סרגיי ספקטור - מנתח מוח
אוסטאופתיק קליניק - טיפולי אוסטאופתיה
ביוסינתזה - פסיכותרפיה גופנית
בית הרופא מרפאת גסטרו בנגב
חוות דעת רפואית באינטרנט - מומחה ברפואת שיניים
דר שם טוב - מנתח פלסטי לניתוחי אף
שיטת רביב - פיתוח כישורי קשב ולמידה
טיפול בפטרת ציפורניים באמצעות קיור אקס - Cure-EX
Tamarsmile - ד"ר תמר פינקלשטיין מומחית יישור שיניים
קבוצת מוקד אנוש - סיוע רפואי בשירות אישי
אתר המחקרים הקליניים של ישראל - רפואה באינטרנט

מאמרים אחרונים:
מפת האתר | תקנון